Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

FASADA PGF200 Pure Glass Facade

Jest to izolowana wentylowana fasada szklana wykonana z nieprzeziernych płyt szklanych ze szkła bezpiecznego o grubości od 6mm do 12 mm. Największą zaletą FASADY PGF200 jest brak jakichkolwiek widocznych elementów konstrukcyjnych czy też podtrzymujących szkło. Izolacja termiczna z wełny mineralnej jest wykonywana bezpośrednio na murze. Pomiędzy wełną mineralną a płytami szklanymi powstaje przestrzeń wentylowana. W przypadku wełny o grubości 160mm lico płyty szklanej znajduje się w odległości 200mm od powierzchni muru.

Fasada PGF200 może zostać wykonana w dowolnym kolorze wg RAL. Technicznie nie ma żadnych problemów z umieszczeniem na szkle dowolnych kolorowych grafik.

Fasada pozwala na umieszczenie elementów przeszklonych przeziernych (okna, drzwi) zarówno zlicowanych z płytami szklanymi jak i cofniętych względem powierzchni FASADY PGF200 i osadzonych w murze.

Maksymalna wielkość płyt zależy od ich ciężaru, obciążeń oraz możliwości produkcyjnych zakładów przetwarzających szkło i musi być w każdym przypadku konsultowana jednak wykonanie płyt o szerokości 3000mm i wysokości 1500mm w większości przypadków nie nastręcza żadnych problemów. Wykonawca każdorazowo opracowuje projekt warsztatowy uwzględniający obliczenia konstrukcyjne.